Soutěž starých gard se hraje dvoukolově dle Pravidel fotbalu a dále dle tohoto

„Rozpisu okresní soutěže starých gard 2016/2017“.

Vyjimky z fotbalových norem pro soutěž starých gard:

1. Soutěž mohou hrát pouze hráči starších 35 let v příslušném kalendářním roce.

2. Hráči se prokazují při případné konfrontaci úředním dokladem (opatřený fotografií). Pokud tento doklad nebude mít hráč při konfrontaci u sebe, nemůže v daném utkání nastoupit! Konfrontaci provádějí vedoucí družstev a provádí se před utkáním, v poločase a případně i po skončení utkání. Při zjištění možného neoprávněného startu hráče, o poločase či po skončení, je toto utkání kontumováno v neprospěch provinivšího se družstva!

3. Hráči hrají na své zdravotní riziko.

4. Před zahájením soutěže předloží jednotlivá družstva soupisku ve dvou vyhotoveních, z nichž potvrzený originál zůstane družstvu a kopie bude založena u řídící soutěže. Soupisku lze doplňovat hráči, kteří doposud nejsou na žádné jiné soupisce během celé doby soutěže a za datum zapsání se považuje až souhlas řídícího soutěže.

5. Přestup hráčů z jednotlivých celků je možný pouze v časovém údobí od 1.1 do 30.3 kalendářního roku. V tomto období mateřský klub oznámí vyškrtnutí hráče ze soupisky a nový klub oznámí zapsání hráče do soupisky na základě souhlasu řídícího soutěží. Neoznámení bude považováno za neoprávněný start hráče a provinivšímu se oddílu bude výsledek kontumován v jeho neprospěch.

6. Soutěž se hraje:

Hrací doba 2x45 minut. Střídání hráčů neomezené, hokejovým způsobem.

Před každým utkáním je každé družstvo povinno vyplnit zápis o utkání a v něm uvést pouze hráče (celé jméno a celé rodné číslo – čitelně!) dle přiložené soupisky a vedoucího týmu. Hracími dny je pátek a pondělí.

7. Startovné

Schválen vklad ve výši 500,- Kč splatný v termínu nejpozději do 21. srpna 2016. Vítěz obdrží pohár a diplom.

8. Delegace rozhodčích

Delegaci rozhodčích provádí řídící komise soutěže.

9. Termíny začátků utkání.

Dle schválené termínovou pro tuto soutěž.

Každou změnu termínu utkání musí projednat domácí celek s hostujícím soupeřem a tuto skutečnost pak oznámit řídícímu soutěže, který změnu potvrdí a zajistí rozhodčího. Změny termínů utkání se prování minimálně sedm dní před termínem nového utkání!

Případné změny termínů proveďte vždy včas.

10. Odložená utkání

Tato utkání sehrát do 21 dnů od původního termínu. V případě nedohody pak tuto skutečnost projednat řídícímu soutěže, který o novém termínu rozhodne po vzájemné konzultaci s oběma oddíly.

11. Pořadatelská služba

Domácí tým zajistí řádně připravenou hrací plochu, kabinu pro hostující tým a pro rozhodčího. Dále domácí pořadatel zajistí základní občerstvení pro hostující tým a pro rozhodčího. Ke hře budou připraveny dva míče.

Odměna pro rozhodčího činí 250,- Kč a dopravné 5,- Kč/Km.

12. Přestupky

Udělení ČK se trestá automatickým zastavením činnosti hráče na jedno následující utkání.

Poplatek za udělení ČK je 100,- Kč do pokladny soutěže.

Poplatek za udělené 4 ŽK je 100,- Kč, za 8 ŽK pak 200,- Kč.

Udělení ČK za inzultaci rozhodčího se trestá zastavením činnosti hráče na dobu 6 měsíců a klub uhradí do pokladny soutěže pokutu ve výši 500,- Kč.

Nedostavení se družstva k utkání se trestá kontumačním výsledkem 3:0 ve prospěch soupeře. Ostatní porušení daných pravidel soutěže řeší dvoučlenná řídící komise schválená zástupci všech zúčastněných družstev soutěže.

13. Hlášení výsledků

Domácí tým nahlásí výsledek utkání včetně s uvedením střelců gólů obou týmů, poločasu a jména rozhodčího emailem: fotbalofsdc@seznam.cz. do úterý 9 hodin.

14. Finanční pohledávky

Vzniklé finanční pohledávky v průběhu soutěžního ročníku 2015/2016, se musí vyrovnat ještě v tomto soutěžním ročníku. V opačném případě nebude družstvo přijato do následného soutěžního ročníku!